CZIN.eu

Druhy kávovníků

 

Existují dva hlavní druhy kávovníků, které se pěstují komerčně:

 

  • Kávovník arabský (Coffea arabica) je nejpopulárnějším druhem kávy na světě. Představuje asi 60 % světové produkce kávy. Arabika se pěstuje ve vyšších nadmořských výškách. , a má jemnou chuť a komplexní aroma.
    
    
   Untitled design(14)
    
    
    
    
    

 

  • Kávovník statný (Coffea canephora), známý také jako robusta, je druhým nejpopulárnějším druhem kávy na světě. Představuje asi 40 % světové produkce kávy. Robusta se pěstuje v nižších nadmořských výškách a je odolnější vůči škůdcům a chorobám než arabika. Má silnější chuť a vyšší obsah kofeinu.
    
    
   Untitled design(15)
    
    
    
   Kromě arabiky a Robusty existují i ​​další druhy kávovníků, které se pěstují komerčně, ale v menším měřítku. Mezi ně patří:

 

  • Kávovník liberický (Coffea liberica): Tento druh kávy je původem z Libérie v západní Africe. Má ovocnou chuť a dřevitou vůni.

 

  • Kávovník excelsa (Coffea excelsa): Tento druh kávy pochází z jihovýchodní Asie. Má jemnou chuť a ořechovou vůni.
    

 

  • Kávovník madagaskarský (Coffea madagascariensis): Tento druh kávy je původem z Madagaskaru. Má sladkou chuť a květinovou vůni.

 

Každý druh kávovníku má jedinečnou chuť a aroma. Typ kávovníku, ze kterého káva pochází, je jedním z faktorů, které ovlivňují chuť kávy. Další faktory, které ovlivňují chuť kávy, zahrnují terroir ( je takový souhrnný vliv zejména přírodních podmínek konkrétního místa), způsob zpracování a způsob přípravy kávy.

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu